Om oss

Om oss

Vilka är vi?

Ett team med kreativa och nytänkande människor som tillsammans gör skillnad.

Vad gör vi?

Vi driver det digitala samhället framåt. Vi automatiserar och förenklar alla flöden kring kvitton för handeln, konsumenten och företaget.

Varför?

För att förenkla människors vardag och verka för ett hållbart samhälle.

Vår mission

Vi ska arbeta kundfokuserat med ledande teknik för att automatisera administrativa, tidsödande och tråkiga rutiner samt bygga mervärde för företag, anställda och deras kunder.

Vår vision

Vi tror att digitaliseringen av all data relaterad till enskilda inköp har ett enormt värde som bara kommer att öka i framtiden, och vill skapa nya möjligheter för att göra den mer effektiv, innovativ och tillfredsställande i alla led, från företag till handel och konsument.

 Våra grundvärden

Kundfokus

Vi investerar mycket i våra relationer för att bygga lojalitet och positiva kundupplevelser och låter i stor utsträckning kundinsikter styra vår utveckling och leveransorganisation.

Innovation

Med vår långa erfarenhet, vårt naturliga driv, vår nyfikenhet och vilja förändra, skapar vi nya lösningar på kända, och ännu okända utmaningar.

Driv

Vi på Digitalreceipts har en hög ambitionsnivå och ett djupt engagemang i allt vi tar oss för. Vi är målinriktade och gillar tävling i alla former.

Trovärdighet

Vi har ett långsiktigt förhållningssätt mot både våra kunder och våra anställda och bygger vår trovärdighet på jämlikhet, delaktighet, kunskap, engagemang och mod. Vi står helt enkelt för vad vi säger och levererar det vi lovar.

Miljö och ekonomi

Vi på Digitalreceipts har ett starkt miljö- och kostnadstänk och strävar efter att vi själva, såväl som våra kunder, både ska kunna uppnå globala miljömål och även göra den egna verksamheten mer kostnadseffektiv.

Teamwork

Vi är en ”flockorganisation” och gör gärna saker tillsammans både på jobbet och privat. Passionerade, inspirerande, kollegor som både utmanar, ger feedback och erkännande är det bästa vi vet och vår mest värdefulla tillgång.

Det här är vi

Visa fler - Ledning

Ledning

Per Einarsson Findity
CEO
Per Einarsson

per@findity.com

+46 (0) 73 440 42 22

Tove Östman, Findity

COO
Tove Östman

tove.ostman@findity.com

+46 (0) 79 304 20 26

Stefan Cohen, Findity

CTO
Stefan Cohen

stefan.cohen@findity.com

+46 (0) 70 461 99 77

Jessica Sundström
CMO
Jessica Sundström

jessica.sundstrom@findity.com

+46 (0) 70 600 24 08

Robert Karaszi, Findity

CPO
Robert Karaszi

robert.karaszi@findity.com

+ 46 (0) 70 619 27 00

Patrick Olsson, Findity
Business Unit Director
Patrick Olsson

patrick.olsson@findity.com

+46 (0) 73 500 47 91

Visa fler - Försäljning

Försäljning

Magnus Einarsson, Findity

Magnus Einarsson

magnus@findity.com

+46 (0) 70 691 71 88

Lennart Strandberg, Findity
Lennart Strandberg

lennart.strandberg@findity.com

+46 (0) 73 580 06 71

Visa fler - Kundservice

Kundservice

Michelle Haglund, Findity
Michelle Haglund

michelle.haglund@findity.com

Niclas Gunnarsson
Niclas Gunnarsson

niclas.gunnarsson@findity.com

Visa fler - Utveckling

Utveckling

Lars Bergström, Findity

Lars Bergström

Curt Lestrup, Findity

Curt Lestrup

Alexander Bjelke, Findity

Alexander Bjelke

Thomas Nilsson, Findity

Thomas Nilsson

Andreas Ericsson, Findity

Andreas Ericsson

Birkir Veigarsson, Findity

Birkir Veigarsson

Finnur Torfason

Finnur Torfason

Per-Arne Liljedahl

Per-Arne Liljedahl

Thorir Gudlaugsson

Thorir Gudlaugsson

Unnar Axelsson

Unnar Axelsson

Martin Gustafsson

Martin Gustafsson

Visa fler - Produkter & lösningar

Produkter & lösningar

Anna Olhammer, Findity

Anna Olhammer

anna.olhammer@findity.com

+46 (0) 70 242 75 00

Stefan Eklund, Findity

Stefan Eklund

stefan.eklund@findity.com

+46 (0) 70 686 85 75

Mikaela Sundqvist

Mikaela Sundqvist

mikaela.sundqvist@findity.com

+46 (0) 76 315 75 75

Andrea Brax, Findity
Sofie Sannemalm

sofie.sannemalm@findity.com

Visa fler - Marknadsföring

Marknadsföring

Jessica Haglund, Findity
Jessica Haglund

jessica.haglund@findity.com

 

Jojje Pettersson, Findity

Jojje Pettersson

jojje.pettersson@findity.com

Visa fler - Ekonomi

Ekonomi

Sara Norgren
Sara Norgren

sara.norgren@findity.com

 

Evelina Fredriksson, Findity

Evelina Fredriksson

evelina.fredriksson@findity.com

Våra kontor

Ludvika - Huvudkontor

Box 108
771 23 Ludvika

Stockholm

Sveavägen 9
111 57 Stockholm

Göteborg

Norra Hamngatan 18
411 06 Göteborg

Vill du veta mer?